Ugrás a fő tartalomra

Bejegyzések

póló címkéjű bejegyzések megjelenítése

Nincs mit felvennem

Na jó, ez ilyen formában nem teljesen igaz. Csak erre kellett fognom a halaszthatatlan pólóvarrást, miután rátaláltam egy i ngyenesen letölthető szabásmintára . Kicsit nagyítanom kellett rajta ugyan és nem a szabdalt változatot készítettem elsőre, de sikerült.

Őszidő

Még nyoma sincs az ősznek, ami az időjárást illeti, mégis belém rögzült: ha szeptember, akkor ősz. S ha másért nem is szeretem, a színei mindig rabul ejtenek. Ez járhatott a fejemben akkor is, amikor ezt a fiú pólót ítéltem átalakításra. Bendéé volt, még ovis korában, de menthetetlenül foltos lett. Mégsem volt szívem megválni tőle, mert igen megszerettem a csíkjait. Sima egyszerű pólót szerettem volna, hogy kipróbáljam, sikerült-e végre jó szabásmintát készítenem (és lőn!), mert a nagyokosok (a külföldi bloggerek) ezt olyan jól tudják és még részletes leírást is készítenek róla, hogyan és miként, hogy az ilyen szerencsétlen, tudás hiányában szenvedők is meg tudják majd csinálni, mint én, de nem és nem, nekem mégsem sikerült.  De most kedvezett a csillagok állása vagy a sors vagy a Szentlélek könyörült meg rajtam vagy egyszerűen csak jó passzban voltam, mert végre összehoztam valahogy. Mint írtam, egyszerű pólót szerettem volna, de a foltokat nem kerülhettem ki, el ...

Orgonasíp

Öööö... Hol is vesztettem el a fonalat? Ja! A pólóknál! Azt ígértem, lesz még. Nem csikiz! Nem csikiz! Gyereknapra készültek és igen, tudom, hogy már rég elmúlt gyereknap, de most legalább látszik, mennyire vagyok naprakész. Az ötletet egy pinteresten talált fotó adta, én csak kicsit tovább gondoltam. Érdekes, azóta nem mondom P3-ra, hogy B2 vagy L1-re, hogy V4... vagy fordítva... vagy összevissza... A lábamat lejártam, mire egyszínű pólókat kaptam. Mondjuk így jár, aki nem fehéret vagy feketét szeretne.

Korhatár

Tegnaptól már a második fiunk is nézhet efféle filmeket. Megérdemli hát az immár hagyományosnak mondható pólót. Annak idején azt hittem, hogy mennyire ütős poént találtam ki eme jeles napra, de bebizonyították nekem, hogy újfent nem sikerült feltalálnom a spanyol viaszt. De nem csüggedek, mert aki a családban betölti ezt a korhatárt, akkor is megkapja, ami jár neki:) Már kezdenek unalmasak lenni ezek a pólók, igaz? Rossz hírem van: lesz még...

SZÍVesen

Egy ugyanolyan bájos , de kevésbé lelkes modell. De mert nálunk erőszak a disznótor, mégiscsak be kellett mutatnia az újabb felújított pólót. Ez a póló először a csokifagyinak, aztán meg az ollónak esett áldozatul, épp az utolsó pillanatban, mert Panni már majdnem kinőtte.