Ugrás a fő tartalomra

Adj egy kiló szeretetet

„Ma is kíváncsian figyeli a világ, hogy Krisztus követői mit tesznek a világ aktuális problémáival kapcsolatosan. A gazdasági világválság idején olykor nyíltan is nekünk szegezik a kérdést: Tesztek is valamit a szegényekért, vagy csak beszéltek a szeretetről? …
A Hit Évében a Szentatya különösen is buzdít minket a karitász, a keresztény szeretet gyakorlására a rászorultak felé: „A hitnek és a szeretetnek szüksége van egymásra.” Nagylelkű adományozásunk és felajánlott segítségünk kifejezi élő hitünket, amely által felismerhetjük „a föltámadott Úr arcát azokban, akik szeretetünket várják.” (Részlet a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia november 17-én, Szent Erzsébet napjára kiadott körleveléből)



Kedves Mindannyian!

Ha mentek majd ezen a hétvégén bevásárlásra, hívunk titeket, hogy vegyétek az irányt péntek este, vagy a szombati napon a Match következő üzletei irányába:
Sugár, MOM Park, Mammut, Vásárcsarnok, Westend.

Ezekben a boltokban december 7-én, pénteken déltől estig, és december 8-án, szombaton reggeltől délutánig Kiló Akció lesz újra, azaz „Adj egy kiló szeretetet!” A saját szükségleteinken túl vásároljunk egy kilóval több tartós élelmiszert, és adjuk át a gyűjtést végző fiataloknak!

A Kiló akciónak köszönhetően az évek során sok helyre tudtunk segíteni:
·       Rászoruló nagycsaládosok (NOE céljai)
·       Harmadik Világ szegényeinek Szolgái
·       Jó Pásztor nővérek Anyaotthona
·       Teréz anya nővérei
·       József városi plébánia – cigánymisszió
·       Nevelőotthonból és börtönből kikerült fiatalok életének újra kezdését segítő XI. kerületi ház
·       Két éve a Devecseri iszapkárosultaknak is levittünk több száz kiló tartós élelmiszert.

Idén is szeretnénk sokak számára az irgalmasság testi cselekedetével szebbé tenni az adventi időszakot.
Köszönjük együttműködéseteket.

~~~♥♥♥~~~ 

Idén is ott lesznek valahol az én fiaim is.
Iskolánk egyik diákja cikket írt a tavalyi akcióról az iskola honlapján.
Ha arrafelé jártok, keressétek a fehér pólós jókedvű fiúkat és lányokat és tegyetek egy kiló szeretetet, kedvességet, odafigyelést a kosarukba! Köszönjük!

Megjegyzések

  1. Fantasztikus Fiad van :-) A Máltaisok pedig a Sparban gyűjtenek, én a Nyugati téren leszek majd :-)

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése

Szeretem, ha írsz!
Biztosan elolvasom. Néha többször is:) Mert jól esik a lelkemnek.

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

májfévörit

Érezte, hogy nem jó neki a zsúfolt, koszos nagyvárosban. Elvágyott onnan, valahová egészen máshová. Mikor elege lett a villamos csilingelésből, a folyton szirénázó mentőautóból és az állandó, soha meg nem szűnő zajtól, összepakolt és otthagyott mindent. Az állomáson, leszállva a vonatról, mélyen beszívta a vasút össze nem téveszthető, frissen kaszált fűvel keveredő illatát és tudta, megérkezett. Szinte repkedett, míg a kis házikóhoz ért, amiben valaha a nagymamája élt. Elfordította a nagy, rozsdás kulcsot, az ajtó nyikorogva kinyílt. Megcsapta orrát a vasárnapi húsleves és a frissen sült meggyes pite illata, nagymama ráncos kezének simogatása, mindig vidám arca. Emlékek, amik soha el nem múlnak. Jó volt itt a kis háznál, jó volt hazajönni. S jó lesz innen már soha el nem menni. Ez a történet is a nadrág lenvászon anyagával kezdődött...

Töprengés

~~~♥♥♥~~~ Mi is történt eddig? Rengeteg új információ. Nagyon sok új érdeklődési kör. Néhány külön blog. Számtalan, számomra fontos ismeretség. És talán ez az, ami miatt nagyon örülök, hogy nekikezdtem a virtuális naplóírásnak. Mert... ...vannak olyanok, akik anélkül ismerik a titkaimat, hogy még sosem találkoztunk.  ...vannak olyanok, akikkel már találkoztunk, de nem ismerik a titkaimat.  ...vannak olyanok, akikkel egyidős gyermekeink vannak.  ...vannak olyanok, akiket már régről ismerek.  ...vannak olyanok, akikkel közös a hobbink.  ...vannak olyanok, akiket egészen más érdekel.   Sokat gondolkodtam azon, mit is csinálhatnék, ha eljutok idáig. Azért született ez a blog, hogy én is megmutathassam másoknak, mit tudok, mihez értek. Aztán mostanra egész más lett belőle. Divat mostanság játékot hirdetni, de divat hozzá feltételeket is szabni. Nekem ez nem kedvemre való. Ha én egyszer ajándékot adok, az szívből jön, aki pedig kapja örülhet neki feltét...

Babahaj, ahogyan én csinálom

~~~♥♥♥~~~ És én hogy csinálom? Tűnemezeléssel gyapjúból. Amire szükséged lesz: -gyapjú -szivacs vagy hungarocell lap a böködéshez -nemeztű -egy csupasz babafej:) Először mindig a fej hátuljára teszek egy adag gyapjút, hogy ne legyen annyira lapos. Ezt jó alaposan beleböködöm a fejbe. Fontos, hogy a fej jó keményre legyen tömve. Rásimítom a következő réteg gyapjút, most már az egész fejre. Itt már lehet variálni, hogy milyen lehet a frizura: egycopfos, kétcopfos, egykontyos, kétkonytos. A választéknál jó alaposan megböködöm a gyapjút. Formára igazítom a lelógó, szétálló gyapjút és a széleknél is beleböködöm a fejbe. Ha az alap kész van, akkor jön maga a frizura. Ha copfot készítünk, akkor a copf tövénél szurkáljuk a fejbe a tűt, esetleg egy kis darab gyapjúval körbe lehet tekerni, hogy eltűnjön a szurkálás helye (ez a kártolt gyapjúnál nem is látszik). Ha konty készül, akkor én a konty közepét és szélét szoktam böködni. Ha ez is kész, az egészet átszurkáljuk egy kicsit. H...